Kurzy

RANNÍ KURZ pro mírně pokročilé únor-květen 2020

Úterý 8:00 – 9:30
V regeneračním studiu Dayal – Vyšehradská 43, Praha 2.
Bližší informace najdete v novinkách.

 

KURZ pro JEDEN STROM únor – květen 2020

Úterý 19:00 – 20:30

V Černošicích – Na Bluku 426, Lipence – Dolní Černošice.

Kurz je určen pro pedagogy, rodiče a přátele školy a školky Jeden strom.

 

JAK VYPADAJÍ MÉ LEKCE

• Vycházím ze systému „Jóga v denním životě“.

• Cvičení je zpočátku jednoduché, vhodné pro každého bez rozdílu věku a kondice. Postupně – v průběhu týdnů, měsíců a případně let – se náročnost zvyšuje podle toho, jak se zvětšují a prohlubují schopnosti každého, kdo se cvičení věnuje pravidelně (byť třeba jen jednou týdně).

• Nejde o to předvést dokonalý vnější výkon, není to soutěžní disciplína (a to ani se sebou samým). I docela jednoduché cvičení lze provádět velmi pokročilým způsobem, s hlubokým vnitřním prožitkem. (Z toho vyplývá, že i v kurzu pro začátečníky mohou být velmi pokročilí jogíni a mít ze cvičení velký užitek a požitek.)

• Každá lekce má svou úvodní část (zklidnění a naladění se na sebe sama, uvolnění, protažení, propojení s dechem…), pak přichází na řadu tělesné cvičení (napřed průpravné cviky a pak jógové ásany), v průběhu stále práce s dechem i s myslí, pozornost zaměřena na vnitřní vnímání, na přítomný okamžik… a na závěr krátká relaxace a případně dechové cvičení (pránájáma) nebo koncentrační (meditační) cvičení. (Podle zájmu v některých kurzech věnujeme pár minut na konci lekce jógové filozofii a józe „mimo karimatku“, v každodenním životě.)

Slovní popis ovšem vystihuje jen částečně, jak lekce probíhají a co se při nich děje. Nejlepší je přijít si to vyzkoušet a zažít 😊